שמירה קפדנית על איכות חומרי הגלם ועל תהליכי העבודה

שירותי הסעדה למוסדות

סיפוק אוכל על בסיס יומיומי למספר גדול של אנשים היא הוצאה מכובדת ומשמעותית מאוד. כאשר אתם מחפשים חברת שירותי הסעדה שאכן תספק לכם את האוכל למוסד, עליכם לתת את הדעת כי בחרתם באוכל שיהיה ברמה גבוהה עם הקפדה על איכות ללא פשרות. זאת על מנת שהמחיר שאתם משלמים על שירותי ההסעדה אכן יצדיק את עצמו.

הדרך לספק לעובדים שלכם את האוכל הטוב ביותר

אז אם אתם מחפשים את המתכון של האוכל הטוב ביותר, חשוב שתתנו את הדעת למספר נתונים חשובים. רק כך תוכלו אכן להיות רגועים שהעובדים שלכם אכן מקבלים את ה’דלק’ הנכון והטוב ביותר שיסייע להם לצלוח את המשך היום.שירותי הסעדה למוסדות

אך לפני הכול חשוב לזכור שהאוכל הטוב הוא הרבה מעבר למענה פיזי וסיפוק הרעב באופן טכני בלבד. האוכל נועד אמנם בראש ובראשונה להשביע את הרעב. אך כולנו יודעים שגם לרגש יש הרבה מאוד מה לומר בכל מה שקשור לעולם הקולינרי. ואוכל שמתבשל ומוגש באהבה עובד הרבה יותר טוב ויש לו השפעה הרבה מעבר לקיבה שמקבלת את שלה.

אדם שמקבל אוכל טוב ומנחם, אוכל שמשמח אותו ומהנה אותו, הוא אדם שמקבל אנרגיות חדשות. הוא נמלא במוטיבציה והוא מוכן להעניק מעצמו הרבה יותר. כך שאם אתם מעניקים לעובדים שלכם אוכל שהוא טוב באמת, אתם למעשה הראשונים שמרוויחים מזה.

איך בוחרים אוכל טוב?

אז הבנו עד כמה חשוב לשים דגש על האיכות של האוכל. על מנת שאכן תצליחו להגיע למזון איכותי וטוב עבורכם ועבור העובדים שלכם, אתם חייבים לתת את הדעת למספר נתונים חשובים.

אוכל מחומרי גלם איכותיים וטריים – הדבר הראשון עליו יש לשים דגש בהכנת האוכל זוהי ההקפדה על חומרי הגלם שירכיבו את המנות בסופו של דבר. אוכל איכותי הוא אוכל הנעשה בעזרת חומרי גלם טובים וטריים. יש לשים לב כי אכן החברה עושה שימוש בחומרי גלם הכי טובים והיא אף מתחייבת שלא לחרוג מכך. חומרי גלם טובים הכוונה גם לחומרי גלם טריים בלבד שלא עברו תהליכי הקפאה או קירור.

אוכל המתבשל על פי התקנים – חברת שירותי ההסעדה חייבת לשים דגש על שמירה על תקנים ועל נהלים. אי אפשר לבשל בלי להיצמד לכללים של משרד הבריאות ולכל שורת התקנים הנלווים. רק אוכל כזה יהיה אכן אוכל בטוח ותוכלו להיות רגועים, כי במוסד שלכם נכנס רק מזון בריא ובטוח לאכילה.

אוכל של חברה עם ניסיון – הניסיון הוא האחראי להצלחה באופן כללי ובייחוד בכל מה שקשור לעולם הקולינרי. בישול זהו מקצוע נרכש שיש להתנסות בו. ככל שמתנסים בו יותר מצליחים להגיע לתוצרים טובים יותר. כי בישול דורש הרבה אינטואיציה והרבה שימת לב לנתונים שונים אותם לומדים עם הזמן.

פודיס. המענה המושלם למוסדות שלא רוצים להתפשר על פחות ממושלם!

לוגו פודיס רקע ירוק , שירותי הסעדה TryFoodies