שמירה קפדנית על איכות חומרי הגלם ועל תהליכי העבודה

תפעול חדרי אוכל

תפעול חדרי אוכל לארגונים ומוסדות

כולנו עדים להתפתחות המואצת בכל תחום כמעט בחיים שלנו. כל הזמן עולים רעיונות חדשים והמצאות חדשות שכל המטרה שלהם היא שיפור וייעול של חיי היום יום שלנו.

ההתפתחות כמובן שאינה פוסחת גם על המטבחים או חדרי האוכל המיועדים לעובדים.

בחברות גדולות ובארגונים נחשבים דואגים כל הזמן לשים את העובד במרכז ולספק לו את המזון ואת כל מה שהוא צריך למען התפקוד המיטבי שלו במקום העבודה כיום מקובל מאוד בתחום הזה של תפעול חדרי אוכל, השיטה של הגשה עצמית של אוכל חם, של בר סלטים, בר קינוחים וכן הלאה.

תפעול חדרי אוכל

למה מומלץ כיום לכל חברה לפתוח מערך תפעול חדרי אוכל או מטבחים?

על מנת שתוכלו להבין זאת, נמנה כאן מספר קריטריונים חשובים אשר כל חברה רוצה שיקרה במקום העבודה שלה ובקרב העובדים.

  • הגדלת התפוקה של העובדים – כל חברה, עסק או ארגון רוצה שהעובד שמגיע למקום העובדה, ינצל היטב את הזמן שלו בעבודה לצורך קידום העסק, ההתייעלות של העסק כמו גם הגדלת התפוקה, ושכל זה ייעשה ללא כל הפרעה או הסחת דעת.
  • עובדים מרוצים – כולנו יודעים שעובדים מרוצים הם עובדים שמעניקים מעצמם הרבה יותר מאשר עובדים ממורמרים ועצבניים. אם אתם דואגים לשפר את התנאים של העובד, אתם בהחלט משדרגים את תחושת החוויה שלו במקום העבודה ואת שביעות הרצון שלו.
  • עובד שיתייחס יפה ללקוחות – כולנו יודעים שההצלחה טמונה במידה רבה ביחס שהלקוחות מקבלים מאתנו ומכלל העובדים. השאיפה שך כל חברה היא שהעובדים כולם יעניקו ללקוחות את היחס הכי מכבד והכי אדיב. זה דבר שעשוי להזניק את ההצלחה של המקום.
  • הגעה בזמן – העובד מקבל שכר על כל דקה בו הוא שוהה במקום העבודה. אתם רוצים שהעובדים יתייצבו כולם על משמרתם בזמן וישובש לעמדותיהם לאחר ההפסקה ללא שהיות. זו נקודה מאוד רגישה ולגמרי לא קלה.

השאלה היא איך מגיעים לכל ההישגים הללו וגורמים לעובדים להיות מסורים לעבודה, אוהבים את מקום העובדה, משווקים אותו נכון ומתייחסים יפה ללקוחות וכמובן ג מגיעים בזמן ומנצלים כל רגע בעבודה?

זו שאלה שהרבה מנהלים מתחבטים בה ודשים בה ומחפשים את פתרון הקסם.

מערך תפעול חדרי אוכל שיפתור את כל הבעיות

אז אנחנו מתיימרים להעניק כאן פתרון שיגרום לשיפור ממשי בכל מה שקשור לעבודה שלך הצוות במקום מכל הבחינות. בעקבות כך העסק יצליח להתרומם ולפרוח ולהגיע הרבה יותר רחוק.

עובדים שמקבלים את כל התנאים שהם צריכים לעבודה שלהם הם עובדים הרבה יותר מרוצים. הם יודעים שכשתגיע ההפסקה תחכה להם ארוחה משובחת בלי שיהיה עליהם לצאת לשם כך מהמקום, להתלבט מה לאכול, היכן לאכול ועם מי לאכול. כך גם הם לא יצטרכו להמתין זמן רב למנה והם יספיקו לשוב לעמדותיהם בזמן.

לוגו פודיס רקע ירוק , שירותי הסעדה TryFoodies